Bugun...


Şehmus ATALAY


facebook-paylasBirileri berzaniye Türkiye'yi anlatmalı!
Tarih: 22-09-2017 23:17:00 Güncelleme: 22-09-2017 23:17:00Berzani kime hizmet ediyor?
Irakta berzani  referandum yapacakmı ?  evet yapacak peki buradaki amaçı ne ?
PKK ve PYD ye çanak tutuyor  amaç kuzey Irak'ta yapılan ve oldu bittiye getirilen kürdistanın devamını  getirilerek süriyenin topraklarında kuzey ırak ın uzantısını  yapmaya çalışıyor.
Tabi bunu yaparken kendi aklıyla hareket etmiyor.
Burada İsrail ve Amerika'nın yardakçılığını yapıyor.
Tv. Ekranlarında dikkat edin!
Berzani  kürdistanın başta gelen lideri ve Başbakan sıfatında olan biri.
Basın açıklamasını kum dolu çuvallar üzerine kurulmuş mikrofonlara açıklama yapan biri . Allah aşkına basın açıklamasını yapacak bir yer yokmu ?
Bir masa veya bir sebze kasası  bulamadınızmı?
Birileri berzaniye Türkiye'yi anlatmalı Türkiye'nin gücünden bahs etmeli .
Kürtler yüz yıllardır bazı kişi ve devletlerin siyasi argümanı   oldu.

Hoşyar Zebari’yi bilirsiniz! Irak'ın eski dış işleri bakanıydı aynı Zaman'da berzaninin  öz dayısıdır. Burda aklınıza bir soru işareti olmuyormu?

Suriye’de PKK’nın uzantısı olan PYD’nin Kuzey Irak’taki gibi “özerk bir Kürt bölgesi” kuracağı ve bunu Barzani ’nin desteklediği biliniyor ki zaten PYD’yi Kuzey Irak’tan militan göndererek güçlendiren de kendisi.. PYD şimdi “özerklik ilanına” hazırlanıyormuş.
Bu cesareti kimden alıyorlar?

Bu arada “PKK ile PYD” arasında sürtüşme olduğu, Barzani ile PYD arasında güç çekişmesi olduğu gibi haberler çıkıyor, Barzani PYD’ye kızıyor “muş gibi” yapıyor vs. Ama sonuçta hepsinin “çıkarları ve hedefleri ortak” olduğuna göre bu tür haberlere ancak saflar inanır. Zamanı gelince bir bakıyorsunuz anlaşıvermişler.. Burada da Irak ve Suriye’deki özerk bölgeler birleşmiş, sıra gelmiş Türkiye ile İran’a.. ABD destekliyor, AB yıllardır Diyarbakır’a ayrı bir devlet gibi ziyaretler yapıyor, kime anlatacaksınız derdinizi? Ama buna rağmen Türkiye'nin kararlı duruşu var burda.
MHP genel Başkan'ı develet Bahçeli'nin sözlerini hatırlatırım!

“MHP Genel Başkanı Devlet   Bahçeli, "Barzani’nin 25 Eylül referandum komplosu, bir yönüyle dalga dalga büyüyüp süregelen Türk düşmanlığının bu zamandaki yankı ve yansımasıdır. Gerekirse güneşe ateş taşırız, gerekirse buzdan ateş yakarız, gerekirse cepheden cepheye kan naklederiz, yine de bekamıza el sürdürmeyiz." ifadelerini kullandığı sözlerini birileri" berzaniye  anlatmalı.

Geçen gün sosyal medyada çıkan bir laf aklıma geldi orada birileri şöyle bir laf kullanmıştı aynen aktarıyorum. Birilerileri Bahçeli'ye Kürtleri anlatmalı diyordu.
Kardeşim herkes Kürtleri biliyor.
Bahçeli'ye veya hükümete Kürtleri anlatmaya gerek yok"
Kendine özel sıfatlar yakıştırarak sözde hükümet yetkililerine akıl vermeye kalkanların siyasi geçmişlerine bakmak lazım bu güne kadar bir baltaya sap olmamışlar neden?
Çünkü bu kişiler nabza göre şerbet vermeye çalıştıkları için düz çizgi çizemiyorlar eğri cetvel gibi oldukları içindir.
Eğri cetvelden düz çizgi çıkmaz"
Akıl mantık denen bir şey var düşünseniz bir kişi yerel yönetimlerin ve siyasi yönetimlerin her seçimim döneminde aday adayı oluyorsa aklınıza  ne gelir allah aşkına doğruları konuşalım burada kişisel ranttan başka ne var?
BİRİLERİ BERZANİYE ANLATMALI 


Bahçeli'nin  sözleri işte "Şaka hiç yapmıyoruz. Bedel ödemekten bahseden Barzani’ye bedeli ödettirecek de güçteyiz. 

 

Türklerin Avrupa’ya girmesiyle Şark Meselesi vasat ve varlık bulmuştu. Kısaca Çimpe Kalesi’nin 1356’da alınmasıyla tarihin akışı değişmişti.

Barzani’nin 25 Eylül referandum komplosu, bir yönüyle dalga dalga büyüyüp süregelen Türk düşmanlığının bu zamandaki yankı ve yansımasıdır.

Kerkük oldubittiye getirilip peşmergenin hâkimiyetine girerse, dahası güney sınırlarımız boyunca Kürdistan kurulursa Türkiye felç olacaktır.

Kerkük’ün güvenliği Ankara’nın güvenliği demektir. Tarih, coğrafya ve milli müktesebata göre Ankara ile Kerkük’ün kaderi bir ve aynıdır.

Kerkük Lord planlarına kurban verilirse, Musul, Telafer, Tuzhurmatu; ezcümle Türkmeneli tasfiye ve telef olursa Anadolu’ya ateş yağacaktır.

Yedi koldan, yirmi dört boydan geldik Orta Asya’dan. Tıpkı yayından fırlayan ok, çakan yıldırım, huduttan hududa atılan mızrak gibi.

Kerkük Türk’tür diyoruz. Hamaset yapmıyoruz. Şaka hiç yapmıyoruz. Bedel ödemekten bahseden Barzani’ye bedeli ödettirecek de güçteyiz.
Birileri bunu berzaniye Anlatmalı.
25 Eylül referandum komplosunun ertelenmesi değil, tamamen ilga edilmesi hayat mezat meselesidir. Aksini düşünmek felakete hizmettir.
Referandumdan vazgeçilmesi şartıyla Barzani’ye Kerkük’ü bağışlamayı düşünenlere Türk’ün yenilmez iradesini, geçilmez imanını hatırlatırım.

Bugün Kerkük’ü peşkeş çekmeyi amaçlayanlar, yarın Diyarbakır’a, Hakkâri’ye, Şırnak’a gözlerini dikeceklerdir. Bu kaçınılmaz bir gerçektir.

ABD ve İngiltere öncelikle kendi işine bakmalı, haksız, hukuksuz ve hadsiz politik tasavvur ve tavırlarından acilen ve derhal geri dönmelidir.

Kerkük menem, men Türk’üm. Gök Bayrak şerefimiz, şerefin muhafazası ölüm kalım sebebidir. Diri diri gömemeyecekler, sıra sıra yok olacaklar.

Musul'da Zengiler, Kerkük'te Kıpçaklar, Erbil'de Beg Teginliler, yiğit yatağı Atabegler, dokuz başlı tuğlar Türk'ün adını âlemlere duyurdu.

Biz Türk’e, Türkmen’e bakınca mezhep görmeyiz, göremeyiz, görmemeliyiz. Ne Şii ne Sünni, Türk’ün birdir ahlakı, 

“Gavim gardaş neredesin” diyor Kerkük? Biz de; “buradayız, yeri ve zamanı gelirse koşa koşa yanınızda oluruz gardaş” diyoruz.
Ama şunu unutmamak gerek yalakaların sadece parmak yalamaktan  öteye bir çıkarları olamaz oda siyasi müracaatlarda yatırmış oldukları haçların on katını geçmez! Aday adayı olmaya devam edin çünkü partiler katkılarınızla güçlenir.!

 Bu yazı 5802 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hamiyet Yüceses
  Hamiyet Yüceses
 • Abdullah Yüce
  Abdullah Yüce
 • Hudai Aksu
  Hudai Aksu
 • arapça
  arapça
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 1. Hamiyet Yüceses
 2. Abdullah Yüce
 3. Hudai Aksu
 4. arapça
 5. Osman Zeki Öner
 6. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI