Bugun...Bakireler 5 bin liraya satılıyor
Tarih: 02-12-2014 15:50:14 Güncelleme: 02-12-2014 16:16:14 + -


Konferansa katılmak üzere Almanya'da bulunan 21. yy Türkiye Enstitüsü Başkanı ve 21.yy Dergisi Editörü Prof. Dr. Ümit Özdağ Duisburg'ta açıklamalarda bulundu. Cumartesi günü Köln Üniversitesi'nde verdiği konferansın ardından dün akşam Duisburg'ta bulunan Duisburg Merkez Ülkü Ocağı'nda verdiği konferansta, Ak Parti Hükumeti ve açılım süreci ile ilgili konuştu. Duisburg Merkez Ülkü Ocağı Başkanı Eren Yakışır'ın ardından konuşan Prof.Dr. Ümit Özdağ, Ortadoğu'daki sıcak gelişmeleri, Türkiye ile Suriye, Irak ilişkilerini ve Ak Parti Hükümeti'nin icraatlarını anlatan bir sunum yaptı ve ardından kendisini izlemek için salonu dolduran vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

facebook-paylas
Tarih: 02-12-2014 15:50

Bakireler 5 bin liraya satılıyor

Salondan gelen bir soru üzerine Ak Parti'nin gelecek Haziran ayında yapılacak olan genel seçimler açışından büyük bir sıkıntı içinde olduğunu dile getiren Özdağ, ”Cumhurbaşkanı Erdoğan ile başbakan Davutoğlu'nun seçim hedefi bir birinden ayrılıyor. Başkanlık sistemini hedefleyen cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hedefi seçimde yüzde 50'nin üzerine çıkmak, başbakan Davutoğlu'nun ise yüzde 45. Sebebi de, yüzde ellinin üzerine çıkarsa Davutoğlu'nun başbakanlığı gidecek, başkanlık rejimine geçilecek. Oy oranı yüzde 45'te kalırsa, Davutoğlu'nun başbakanlığı devam edecek, Türkiye parlamenter sistemde devam edecek“ diye konuştu.

CHP CİDDİ OY KAYBINA UĞRAYABİLİR

Vatandaşlardan gelen soruları yanıtlayan Özdağ, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Tunceli ziyaretini şu sözlerle değerlendirdi: “Bahçeli'nin Tunceli ziyaretini oldukça önemsiyorum. Gelecekte Van'a belki de Hakkari ve Diyarbakır'a giderse de onun için de dua ederiz. Zira Güney Doğu Anadolu'da devletten ümidini kesmiş, Türkiye Cumhuriyeti bölgeden çekiliyor, bizi PKK'nın eline bırakıyor diye düşünenlere büyük bir umut oldu, bunu gördüm. Bu da çok önemli. Bölgedeki gelişmelerden dolayı MHP'nin genel oylarında bir yükselmenin olduğu zaten görüldüğünü söyleyebilirim. Ama bu yükseliş ne kadar olur ona bakacağız. Buna karşılık CHP'de ciddi oy kaybı yaşanabilir. Partideki ulusalcı olarak bilinen milletvekillerinin ayrılma durumu ve aday gösterilmeme ihtimalini göz önünde tutarsak MHP, CHP'den ciddi bir oy bekliyor. Ama MHP'ye CHP'den gelecek oy ise yaramıyor, MHP'ye gelmesi gereken oy vatansever olarak AKP'ye gitmiş olan kitle ve yeni oyların gelmesi önemlidir. CHP'nin de açılım sürecine destek vermesi neden Deniz Baykal kaseti çıktı? Sorusunu akla getiriyor. Baykal, yüzde 25 kemik oylarla milli muhalefeti temsil ediyordu“.

BAKİRELER 5 BİN LİRA'YA ALINIP SATILIYOR
Kendisine yöneltilen Suriye ve Irak'tan gelen mülteciler ile ilgili sorulara Ümit Özdağ, “Uluslararası standartlar sınıra 70 kilometre mesafede misafir edilmesini öngörüyor. Ama Türkiye'de her yere dağıldılar. Ayrıca kim olduğuna bakılmadan Türkiye vatandaşlık kimliği veriliyor. Mülteci alırken doğru dürüst bir planlama yapılmadığı için, Ağustos ayında kadınları bir aylık bebeği ile dilendiriyorsunuz. En kötüsü de bakireler, 5 bin lira'ya alınıp satılıyor. Köy düzeyine inen bu planlamayla bu duruma gelindi“ ifadelerinde bulundu.
Bir izleyicinin sorusunu “PKK'nin bitmesi için İmralı'da Öcalan ile pazarlık yapmak yerine Türkiye'nin, Cemil Bayık ve Murat Karayılan'ı da İmralı'ya getirebileceğini göstermesi gerekiyor. AKP'yi yönetenler, PKK ile kısmi özerlik konusunda anlaştılar, hatta bunun haritası bile hazırlanıyor. Ama bunu AKP, kendi grubuna bile açmaya cesaret edemiyor odalarda tartışıyorlar. Bundan dolayı gelecek seçimler için belirleyeceği milletvekili adaylar üzerinde gece gündüz çalışıyor“ şeklinde cevaplayan Özdağ, toplantı sonrası habercilerin sorularını yanıtlarken de, “AKP hükumeti açılım süreciyle ilgili planlarını seçim öncesi ortaya koymayacağını düşünüyorum, bunu yaparsa çok büyük oy kaybına uğrar. Hükümet süreci daha çok oyalamayla geçirmek isteyecektir. PKK da, tam aksine taleplerinin seçim öncesi karşılanmasından yana, seçim sonrası yeni anayasa da kayıt altına alınmasını isteyecek“ diye konuştu.

ATATÜRK SEVGİSİ ARTIYOR

Atatürk büstleri yakılıyor, silinmek mi isteniyor? diye soran bir vatandaşa “Atatürk sevgisi azalmıyor, giderek çoğalıyor. Bunu milli bayramlarda ki tepkilerden çok net görüyoruz. Ne kadar baskı yapılırsa Atatürk'e olan sevgi ve bağlılıkta o kadar arttığını görüyoruz. Alparslan Türkeş vefatından bir saat öncesinde katıldığı bir düğünde, en son siyasal demeci rahmetli Atatürk ile ilgilidir. Ayrıca Türk tarihinde asla unutulmayan Bilge Kağan 1270 yıl önce öldürüldü ve hala ismini hatırlıyor ve adını çocuklarımızın adına veriyoruz.1270 yıl sonra Recep Tayyip Erdoğan'ı, Abdullah Gül'ü ve Ahmet Davutoğlu'nu kim hatırlayacak“ yanıtını veren Özdağ o sırada çalan bir telefon içinde, “Telefon Ankara'dan değil de mi? Kesin o konuşmayı mi diyorlar” dedi.Bu haber 2245 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER MEDYA Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hamiyet Yüceses
  Hamiyet Yüceses
 • Abdullah Yüce
  Abdullah Yüce
 • Hudai Aksu
  Hudai Aksu
 • arapça
  arapça
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 1. Hamiyet Yüceses
 2. Abdullah Yüce
 3. Hudai Aksu
 4. arapça
 5. Osman Zeki Öner
 6. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI