Bugun...


Şehmus ATALAY


facebook-paylasKendine güvenen aday Adayları
Tarih: 17-03-2015 22:16:00 Güncelleme: 17-03-2015 22:16:00


Aday Adayları yapılan ilk temâyül yoklamasından sonra Ankara'nın yolunu tutular Ankara'da yapılacak mülakatlardan son komisyonlar devreye girecek .
Aday adaylarının torpil telaşı Ankara'da kulis çalışmaları son sürat devam ediyor.
Fakat burda Gözden kaçan bazı küçük detaylar var.
Burada söz konusu küçük detay Dediğimiz gereksiz Fuzuli sadece öylesine aday Ada'yı olanlar Ankara'da fazla yer iştigal ederek esas gerçek Siyasetçilerin zamanını Çalıyor .
Herkes kendi işini yapmalı aday olan kişinin aile geçmişine bakmak Lazım 
Komisyonlara giren yetkililer tabiki bu konuda uzman olduklarından şüphemiz yok.
Mardin'de aday aday sayısı 117  kişi bu 117 kişinin siyasi geçmişine ve siyasi çalışmasına baktığımızda 25 Kişiyi Geçmez .

Sonunda listelere dahil olmak da var. Olamamak da var.

Listede olunduğun da iki ihtimal var. Birincisi seçilebilecek yerde olmak. İkincisi seçilme umudu olmayan yerlerde olmak. İkisinin ortası ise hayal edebilecek yerlerde olabilmektir.

Listede olunmadığında ise iki ihtimal var. Tevekkül ile karşılayıp mücadeleye devam etmek. Yada isyan ederek kapağı başka partilerin kapısına atmak. Bu tipler dün söylediklerini unuttukları için el kapılarında maskara olurlar.

Adalet ve kalkınma partisi hala yüzde elli beklentisi içinde  aday adaylarının yıldızı olmaya devam etmekte.

Aday adayı olmayı düşünenlerin yanında, aday adayı olması için ikna edilenler ilginç manzaralar arz ediyor.

 

Bakan beyin ismi ile aday adaylığını kesin adaylığına dönüştürmek isteyenler var. Bakanın danışmanları, bakanın hemşerileri, bakanın arkadaşları. Ne istersen var. Torpil büyük yerden olunca maç başlamadan hükmen teknik nakavtla kazanılmış oluyor. Parti Adalet ve kalkınma partisi değil sanki aile şirketi.

Aman dikkat; bu seçim çok önemli. Aday adaylarını, adaylığa götürecek süreçte atılacak adımların çok titiz bir şekilde ele alınması ve değerlendirilmesi gerekir.
Elbette aday adayları içinde “banko” diyebileceğimiz isimler var. Yalnız bunların yanında; “ben de aday adayı olayım, benim de adım “aday adayı” olarak zikredilsin” düşüncesiyle işe soyunanlar da mevcut! Parası olan, parayı verdiği zaman rahatlıkla aday adayı oluyor! Bunda hiçbir problem yok. Mesele, para vererek aday olmak değil. Mesele; partiyi, partinin felsefesini özümsemektir. Dava adamlığı, dava savunuculuğu, davanın hizmetkârlığını yapmak illa da Milletvekilliğinden geçmez. Milletvekilinin omuzlarında daha ağır yükler var. Milletvekili; benim vekilim, benim adıma TBMM’de alınacak olumlu kararlara imza atan, benim adıma, benim verdiğim yetkiye dayanarak ülkeyi kalkındırmaya, ileri seviyelere getirmeye, “tam bağımsız ülke” konumuna yükseltmeye çaba sarf edendir.  

Parası olmayan seçmenine fayda sağlamayan bu güne kadar hiç kimseye bir çay ikramında bulunmayan sadece koltuk sevdası için her türlü yalanı mübah Görenler aday olmamalı özellikle borç altında ezilmiş iflas bayrağını çeken ihale Peşinde olanlar yanılırlar vatandaşın Hakk'ını yiyen gasp eden 800 TL gibi komik bir paraya tenezzül eden bile aday Ada'yı olanı biliyoruz.

Umarım bu yazımız internette yayınlandıktan sonra bir üst komisyon bu kişinin kim olduğunu bize sorar sorarsa seve seve bilgi vereceğimizi ve bundan memnun olacağımızı en azından yalancı hak gözetmeyen birini listeden Çıkarma mutluluğunu yaşayacağız.

Hoşçakalın.Bu yazı 8852 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Hamiyet Yüceses
  Hamiyet Yüceses
 • Abdullah Yüce
  Abdullah Yüce
 • Hudai Aksu
  Hudai Aksu
 • arapça
  arapça
 • Osman Zeki Öner
  Osman Zeki Öner
 • Osmanlı
  Osmanlı
 1. Hamiyet Yüceses
 2. Abdullah Yüce
 3. Hudai Aksu
 4. arapça
 5. Osman Zeki Öner
 6. Osmanlı
VİDEO GALERİ
YUKARI